5 krajów z największą adaptacją kryptowalut

Obecnie wykorzystanie Bitcoina rozprzestrzeniło się na całym świecie i można powiedzieć, że w każdym kraju na świecie są ludzie wydobywający tę słynną kryptowalutę. Są jednak kraje, w których Bitcoin jest szerzej stosowany, do tego stopnia, że istnieją firmy, sklepy, a nawet bankomaty umożliwiające dokonywanie transakcji za pomocą tej kryptowaluty. Wśród krajów, które najczęściej korzystają z Bitcoina są:

1. Japonia

Japonia jest uważana za kraj o najwyższym wykorzystaniu Bitcoina, posiadający największą na świecie społeczność w zakresie wykorzystania tej kryptowaluty. W rzeczywistości w tym kraju korzystanie z Bitcoina jest legalne, służby finansowe Japonii mają uprawnienia do regulowania rynku walut wirtualnych; oprócz powyższego ustanowiono prawo walut wirtualnych, w którym Bitcoin jest uważany za aktywa i metodę płatności.

Obecnie w Japonii wiele sklepów akceptuje Bitcoin jako metodę płatności, co jest niesamowitym wzrostem w porównaniu do 2016 roku, kiedy to około 4 200 sklepów akceptowało tę kryptowalutę jako metodę płatności.

Wszystko to dzięki firmom takim jak Recruit LifeStyle czy Bic Camera, które opracowały niezbędną technologię, aby płacenie Bitcoinami było prostym i dostępnym dla każdego zadaniem.

2. Stany Zjednoczone

Stany Zjednoczone są jednym z głównych krajów, w których wydobycie i handel Bitcoin są najbardziej rozpowszechnione. W rzeczywistości, ponieważ USA jest uważane za światową potęgę, decyzje, które podejmuje w odniesieniu do akceptacji handlu kryptowalutami, mają ogromny wpływ na świat. Ponadto coraz więcej ważnych osobistości z USA dołącza do handlu Bitcoinem.

Jeśli chodzi o wydobywanie Bitcoina w Stanach Zjednoczonych, wielu ekspertów twierdzi, że najlepszym stanem, w którym można to robić, jest Luizjana, ponieważ tam koszt energii jest niższy, a następnie Idaho, Waszyngton, Tennessee i Arkansas.

3. Korea Południowa

Korea Południowa jest jednym z najważniejszych krajów dla ekspansji i stabilności Bitcoina. Faktycznie, ostatnie zapowiedzi południowokoreańskiego ministra spowodowały gwałtowny spadek cen kryptowalut, ale mimo wszystko rynek południowokoreański jest jednym z najważniejszych, obok Japonii i Stanów Zjednoczonych, gdzie praktycznie 1 osoba na 10 zainwestowała w BTC.

4. Zjednoczone Królestwo

W Wielkiej Brytanii znajduje się ponad 40 bankomatów Bitcoin. Tutaj prawo traktuje kryptowalutę jako dobro osobiste, a wszystkie dobra, które zostały nabyte za wirtualne waluty, podlegają opodatkowaniu, dzięki czemu PKB kraju wzrosło o około 20 milionów funtów szterlingów.

W Anglii używanie Bitcoina jest bardzo powszechne, w rzeczywistości pierwszy napad z bronią w ręku został wykonany właśnie w tym kraju, w mieście Moulsford.

5. Dania

Dania jest jednym z krajów, który daje większe zastosowanie Bitcoinowi, ponieważ jest to kraj, który dąży do wyeliminowania papierowych pieniędzy, dlatego też transakcje elektroniczne stały się powszechne.

Z drugiej strony Dania była pierwszym krajem, w którym zakup nieruchomości został przeprowadzony przy użyciu Bitcoinów. W rzeczywistości rząd duński bada i proponuje globalny system pomocy humanitarnej przy użyciu technologii blockchain, uznając, że byłby to szybszy sposób wysyłania pomocy do organizacji, które jej potrzebują.

Zostałeś zachęcony wizytą w jednym z tych krajów, aby móc płacić kryptowalutami? Z http://www.wyskocz.pl zaplanujesz wyjazd, loty, noclegi itd.